Warsztaty

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas warsztatach:

1. Zaklinanie lasu w słoju

Jest to doskonały sposób na relaks i medytację w kontakcie z naturą.

Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne. Jest to ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu.
Co zyskujesz przychodząc na warsztaty:
- nauczysz się tworzyć i pielęgnować las, by był długowieczny,
- otrzymasz listę gatunków roślin nadających się do zamkniętych ekosystemów, 
- usłyszysz ciekawostki o świecie roślin, opowiadane przez przyrodnika oraz poznasz historię lasów w szkle,
- spędzisz czas w miłej, luźnej atmosferze, 
- zainspirujesz się do tworzenia kolejnych kompozycji i własnych eksperymentów z roślinami, 
- opuścisz warsztaty z wykonanym przez siebie mini-lasem w pojemniku szklanym. 

2. Kokedama - sztuka japońska.
Kokedama to forma sztuki japońskiej związanej z bonzai.
„Koke” - to w języku japońskim mech, „dama” - kula.
Kokedama to inspirująca kula, ulepiona ze specjalnej mieszanki ziemi i pokryta zielonym mchem, z rosnącą w niej rośliną.
Kula może stać na podstawce lub wisieć na sznurku. Można ją powiesić np. na kołku pod sufitem, na półce, na karniszu lub na żyrandolu.
Kokedamy są ciekawą, oryginalną i nowoczesną ozdobą wnętrza,
a rośliny przyczyniają się do poprawy stanu powietrza w pomieszczeniu.
Kokedamy świetnie wpisują się we współczesny trend w aranżacji przestrzeni - minimalizm.
Kokedama jest trwała, wymaga jedynie prostych zabiegów pielęgnacyjnych.
Podczas warsztatów wykonasz kokedamę, która ozdobi Twoje mieszkanie. Przy okazji, jak to już jest na naszych warsztatach z roślinami, zrelaksujesz się w miłym towarzystwie, oderwiesz od ziemi i codzienności.

3. Obrazki z mchu

 Warsztaty z tworzenia obrazów z naturalnych elementów: mchów i porostów. Jako elementy dodatkowe można zastosować, wedle uznania: oplątwy, konary, szyszki. Obrazek staje się własnością uczestnika i będzie stanowił leśną ozdobę wnętrza.
Obrazek jest niezwykle trwały i bezobsługowy (jedynie oplątwy należy spryskiwać wodą). Sam mech i porost może mieć zastosowanie w pomieszczeniach bez dostępu do światła dziennego.
Stosowany przez nas mech i porost jest sprowadzany z krajów północnych, gdzie jego zbieranie jest legalne. Zbierany jest tam ręcznie, w okresie największego wzrostu i w ściśle kontrolowanych ilościach, bez naruszenia równowagi ekosystemu. Następnie jest poddawany stabilizacji, która zapewnia mu wieloletnią trwałość. Proces ten polega na wprowadzeniu do soków porostu roztworu, którego najważniejszym składnikiem jest gliceryna. W wyniku tego mech/porost zachowuje wszystkie swoje właściwości, ale już się nie rozrasta, zostaje zakonserwowany. Stabilizowany mech i chrobotek wygląda naturalnie, jest miękki i sprężysty. Proces ten jest nieszkodliwy dla środowiska, a produkt jest nietoksyczny i biodegradowalny. Zaimpregnowany mech/porost jest antystatyczny, więc nie przyciąga kurzu, insektów i drobnoustrojów. Nie powoduje też alergii.

 

ORGANIZUJEMY WARSZTATY DLA FIRM, SZKÓŁ I INSTYTUCJI. Zapraszamy do kontaktu.